Dünya Kupası’nın Unutulmaz Anları

Dünya Kupası’nda Eğlenceli Hikayeleri

Dünya Kupası sadece atılan goller ya da kazanılan maçlar ile değil kimi zaman da komik veya ilginç olaylar ile bilinir.

Futbolun en büyük turnuvası olan Dünya Kupası kimi zaman atılan goller, yapılan kurtarışlar veya kazanılan maçlar ile bilinir. Ancak her yerde olduğu gibi Dünya Kupası’nda da komik veya ilginç olaylar vardır.

Şimdilerde sahalarda maç öncesi ve sonrası alınan yüksek güvenlik önlemlerini bilmeyen yok. Ne var ki futbol sahalarında güvenlik her zaman bu kadar yüksek değildi. Hatta 1962 yılında Şili’de düzenlenen turnuvada İngiltere ile Brezilya arasındaki maçta sahaya siyah bir köpek girmişti. Oyun içinde bir dakika kadar kalan köpeği sonrasında yakalama becerisini ise dizlerinin üstüne çöküp köpeğe ilginç sesler çıkaran Jimmy Greaves göstermişti. Maçın önüne geçen bu sevimli hayvanı Brezilyalı Garrincha çok sevmiş ve bakımını üstlenmişti.

1994 yılında ABD’de düzenlenen Dünya Kupası açılışı oldukça komik bir olaya sahne olmuştu. Ünlü şarkıcı Diana Ross saha boyunca şarkı söyleyip dans etmiş ve duran bir topu ağlara göndermeye çalışmıştı. Kale ile arasında iki metre olmasına karşın şarkıcı topu dışarı atmış ancak yine de şovun bir parçası olarak kale ikiye bölünmüştü.

Arjantinli golcü Gonzalo Higuain ise kaçırdığı bir gol fırsatı sonrası teknik direktörünün yaralanmasına sebep oluyordu. 2014 yılında Belçika ile karşılaşan Arjantin’de Higuain müsait pozisyonda topu üst direğe nişanladı. Teknik direktör Alejandro Sabella ise bu durumun ardından bayılıyormuş gibi kendisini arkaya doğru bırakmaya başladı ama fazla eğimden düşme tehlikesi atlattı. Neyse ki arkasındaki bir görevli onu son anda yakaladı.

Futbolda bazen oyun kurallarında değişiklik olur ve oyuncular kimi zaman bu değişiklikleri maçta öğrenir. Zaireli Mwepu Ilunga ise temel kurallardan biri olan serbest vuruşlarda rakipten önce topa dokunulmaz kuralını 1974 yılında Brezilya maçında öğrendi. Rakibin serbest vuruşu için hakemin işaretini kendisi için de geçerli sayan Ilunga hızla koşup topa vurdu ve tüm stadyumu kahkahalara boğdu.

1000TL 'ye kadar %100 bonus
ŞİMDİ OYNA